Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 24 500 Kč (980,00 EUR)
skladem

KONTAKTY

Numismatika CB s.r.o.
Dopravně obchodní centrum Mercury
Nádražní 1759, 370 01 České Budějovice
tel: +420774319910
napište nám
info@numismatikacb.cz
 
 
Puncovní značky:
 

 


13. 12. 2018

Budějovice si nechaly vyrobit medaile s Masarykem, jednu dostane papež

Na jedné straně je vyobrazená radnice a Samsonova kašna, na druhé podobizna Tomáše Garrigua Masaryka s datem jeho příjezdu do Českých Budějovic 20. prosince 1918. Takovou pamětní medaili nechala vyrobit radnice u příležitosti oslav 100 let od založení Československa.

Když se tehdy T. G. Masaryk vracel vlakem z exilu, první město, které oficiálně poctil svou návštěvou, byly právě České Budějovice.

Autorem medaile je uznávaný výtvarník a sochař Michal Vitanovský, který vytvořil například i řád Bílého lva.

„Objednali jsme deset kusů stříbrných medailí a dvě stovky z obecného kovu. Nebudou v prodeji, ale vybrané osobnosti je získají za zvláštní zásluhy,“ sdělil primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda.

Za grafický návrh radnice zaplatila 45 tisíc korun, za výrobu pak dalších 150 tisíc.

Prvním držitelem stříbrné medaile se dnes stane papež František, kterému ji primátor předá při audienci českobudějovické delegace ve Vatikánu.

Zdroj: https://budejovice.idnes.cz/stribrna-mince-masaryk-ceske-budejovice-papez-frantisek-pk3-/budejovice-zpravy.aspx?c=A181212_444960_budejovice-zpravy_jkr